Nobelpreisträger Gymnasium Nr. 3

2012/2013

 



Tomek Węgrzyn z klasy 3d Gimnazjum nr 3 w Gliwicach został laureatem European Language Label.

Kanał (a właściwie cały projekt) został nagrodzony prestiżowym certyfikatem jakości w edukacji językowej European Language Label w kategorii indywidualnej dla osób uczących się.

Więcej tutaj:

http://ell.org.pl/node/1273

http://ell.org.pl/node/1207



Uczennice i uczniowie klasy 3d w roku szkolnym 2012/2013 zdali egzamin Deutsches Sprachdiplom 1 – przeprowadzony przez Federalny Urząd Administracji Republiki Federalnej Niemiec wspólnie z rządami wszystkich landów  RFN.

Zofia

Derkacz

Poziom B1

Paulina

Foit

Poziom B1

Martyna

Garus

Poziom B1

Daria

Grzywacz

Poziom B1

Aleksandra

Kowalczyk

Poziom B1

Bernadetta

Michalik

Poziom B1

Patryk

Starak

Poziom B1

Tomasz

Węgrzyn

Poziom B1

Hanna

Woźny

Poziom B1

Roksana

Arsan

Poziom A2

Izabela

Chmielewska

Poziom A2

Michał

Jabłoński

Poziom A2

Piotr

Pacoń

Poziom A2

Konrad

Stankiewicz

Poziom A2

Uczennica  klasy 3d Zofia Derkacz opublikowała w edunewsie artykuł o przeprowadzonej przez siebie lekcji (LdL).

Uczeń  klasy 3d Tomasz Węgrzyn zbudował na youtubie kanał FREIDEL (Freies Deutschlernen), gdzie uczniowie publikują opracowane przez siebie filmy dydaktyczne.

Uczennica  klasy 1d Martyna Kałuża w roku szkolnym 2012/2013 została wyróżniona w konkursie rządu Północnej Nadrenii-Westfalii: BEGEGNUNG mit OSTEUROPA, za projekt: „Życiorys artysty zmyślonego”

Martyna

Kałuża

wyróżnienie w konkursie rządu Północnej Nadrenii-Westfalii: BEGEGNUNG mit OSTEUROPA, za projekt: „Marc Chagall”

 


 

2011/2012

Uczennice i uczniowie klasy 2d w roku szkolnym 2011/2012 zostali wyróżnieni w konkursie rządu Północnej Nadrenii-Westfalii: BEGEGNUNG mit OSTEUROPA, za projekt: „Marc Chagall”

Izabela

Chmielewska

wyróżnienie w konkursie rządu Północnej Nadrenii-Westfalii: BEGEGNUNG mit OSTEUROPA, za projekt: „Marc Chagall”

Zofia

Derkacz

wyróżnienie w konkursie rządu Północnej Nadrenii-Westfalii: BEGEGNUNG mit OSTEUROPA,za projekt: „Marc Chagall”

Paulina

Foit

wyróżnienie w konkursie rządu Północnej Nadrenii-Westfalii: BEGEGNUNG mit OSTEUROPA,za projekt: „Marc Chagall”

Martyna

Garus

wyróżnienie w konkursie rządu Północnej Nadrenii-Westfalii: BEGEGNUNG mit OSTEUROPA,za projekt: „Marc Chagall”

Daria

Grzywacz

wyróżnienie w konkursie rządu Północnej Nadrenii-Westfalii: BEGEGNUNG mit OSTEUROPA,za projekt: „Marc Chagall”

Michał

Jabłoński

wyróżnienie w konkursie rządu Północnej Nadrenii-Westfalii: BEGEGNUNG mit OSTEUROPA,za projekt: „Marc Chagall”

Aleksandra

Kowalczyk

wyróżnienie w konkursie rządu Północnej Nadrenii-Westfalii: BEGEGNUNG mit OSTEUROPA,za projekt: „Marc Chagall”

Bernadetta

Michalik

wyróżnienie w konkursie rządu Północnej Nadrenii-Westfalii: BEGEGNUNG mit OSTEUROPA,za projekt: „Marc Chagall”

Katarzyna

Nosek

wyróżnienie w konkursie rządu Północnej Nadrenii-Westfalii: BEGEGNUNG mit OSTEUROPA,za projekt: „Marc Chagall”

Michał

Nosek

wyróżnienie w konkursie rządu Północnej Nadrenii-Westfalii: BEGEGNUNG mit OSTEUROPA,za projekt: „Marc Chagall”

Piotr

Pacoń

wyróżnienie w konkursie rządu Północnej Nadrenii-Westfalii: BEGEGNUNG mit OSTEUROPA,za projekt: „Marc Chagall”

Konrad

Stankiewicz

wyróżnienie w konkursie rządu Północnej Nadrenii-Westfalii: BEGEGNUNG mit OSTEUROPA,za projekt: „Marc Chagall”

Patryk

Starak

wyróżnienie w konkursie rządu Północnej Nadrenii-Westfalii: BEGEGNUNG mit OSTEUROPA,za projekt: „Marc Chagall”

Mateusz

Wiśniewski

wyróżnienie w konkursie rządu Północnej Nadrenii-Westfalii: BEGEGNUNG mit OSTEUROPA,za projekt: „Marc Chagall”

Tomasz

Węgrzyn

wyróżnienie w konkursie rządu Północnej Nadrenii-Westfalii: BEGEGNUNG mit OSTEUROPA,za projekt: „Marc Chagall”

Hanna

Woźny

wyróżnienie w konkursie rządu Północnej Nadrenii-Westfalii: BEGEGNUNG mit OSTEUROPA,za projekt: „Marc Chagall”

 

 


 

2010/2011

Adam Szewiola - Preisträger beim Woiwodschaftlichen Wettbewerb in Deutsch

Adam Szewiola - dritter Platz beim Allgemeinpolnischen Wettbewerb der Deutschen Sprache für Gymnasiasten

Bernadeta Michalik u. Aleksandra Kowalczyk - zweiter Platz im Wettbewerb " Schlesien - meine kleine Heimat"

Ksenia Pawlas u. Karolina Purzyńska - 1. Platz im XIX Woiwodschaftlichen Wettbewerb des Deutschen Liedes (Kategorie -Duo)

Magdalena Pacak u. Amanda Klejnot - 2. Platz im XIX Woiwodschaftlichen Wettbewerb des Deutschen Liedes (Kategorie -Duo)

Magdalena Szmit, Agata Wojnarowska, Magda Miziołek - 1. Platz im XIX Woiwodschaftlichen Wettbewerb des Deutschen Liedes (Kategorie -Band)

Sabina Mika, Mateusz Proniewicz, Sara Sołtysik, Agnieszka Zilbermann - Auszeichnung im XIX Woiwodschaftlichen Wettbewerb des Deutschen Liedes (Kategorie -Band)



2009/2010

Adam Szewiola - Preisträger beim Woiwodschaftlichen Wettbewerb in Deutsch

Karol Gruszczyk - Preisträger beim Woiwodschaftlichen Wettbewerb in Deutsch

Adam Szewiola - zweiter Platz beim Allgemeinpolnischen Wettbewerb der Deutschen Sprache für Gymnasiasten

Joanna Śmieja - dritter Platz im Wettbewerb "Schlesien – meine kleine Heimat"

Karol Gruszczyk - zweiter Platz beim Zwischenschulischen Wettbewerb in Deutsch POLIGLOTA

Katarzyna Jarosz - dritter Platz beim Zwischenschulischen Wettbewerb in Deutsch POLIGLOTA

Anna Waligóra - erster Platz im literarischen Wettbewerb "Meine Kindheit"

Linda Zagaska - zweiter Platz im literarischen Wettbewerb "Meine Kindheit"

Aleksandra Aleksander - Auszeichnung im literarischen Wettbewerb "Meine Kindheit"

Aleksandra Aleksander - Auszeichnung im Woiwodschaftlichen Wettbewerb des Deutschen Liedes

Anna Waligóra - Auszeichnung im Woiwodschaftlichen Wettbewerb des Deutschen Liedes



2008/2009
Adam Szewiola - Finalist des Woiwodschaftlichen Wettbewerbs in Deutsch

Karol Gruszczyk - Finalist des Woiwodschaftlichen Wettbewerbs in Deutsch

Linda Zagaska - Finalistin des Woiwodschaftlichen Wettbewerbs in Deutsch

Helena Szewiola - vierter Platz beim Woiwodschaftlichen Wettbewerb in Deutsch

Agata Kubiczek - Finalistin des Woiwodschaftlichen Wettbewerbs in Deutsch

Karol Gruszczyk - Finalist des Allgemeinpolnischen Wettbewerbs der Deutschen Sprache für Gymnasiasten

Katarzyna Brodzka - Finalistin des Allgemeinpolnischen Wettbewerbs der Deutschen Sprache für Gymnasiasten

Helena Szewiola - Finalistin des Allgemeinpolnischen Wettbewerbs der Deutschen Sprache für Gymnasiasten

Helena Szewiola - erster Platz beim Fremdsprachenfest - Deutsch

Adam Szewiola - zweiter Platz beim Fremdsprachenfest - Deutsch

Piotr Lutogniewski - dritter Platz beim Fremdsprachenfest - Deutsch



2007/2008
Helena Szewiola - Finalistin des Allgemeinpolnischen Wettbewerbs der Deutschen Sprache für Gymnasiasten

Helena Szewiola – Preisträgerin beim Woiwodschaftlichen Wettbewerb in Deutsch

Helena Szewiola - erster Platz im literarischen Wettbewerb "Meine Kindheit"

Mateusz Pasternak - zweiter Platz im literarischen Wettbewerb "Meine Kindheit"

Paulina Sassal – dritter Platz im literarischen Wettbewerb "Meine Kindheit"

Teresa Widera – Preisträgerin beim Schülerwettbewerb des Landes Nordrhein-Westfalen "Begegnung mit Osteuropa"



2006/2007
Helena Szewiola – Preisträgerin beim Allgemeinpolnischen Wettbewerb der Deutschen Sprache für Gymnasiasten

Renata Polifke – Finalistin des Allgemeinpolnischen Wettbewerbs der Deutschen Sprache für Gymnasiasten

Helena Szewiola – Gewinner des literarischen Wettbewerbs "Meine Kindheit"

2005/2006
Paula Lubina – Preisträgerin beim Allgemeinpolnischen Wettbewerb der Deutschen Sprache für Gymnasiasten

Joomla templates